Czwarty trener Arki. Ireneusz Mamrot wrócił do Ekstraklasy

Ireneusz Mamrot został w niedzielę trenerem piłkarzy Arki Gdynia. 49-letni szkoleniowiec wrócił do Ekstraklasy po rozstaniu z Jagiellonią Białystok. To czwarty w tym sezonie szkoleniowiec trójmiejskiego zespołu.

Ireneusz Mamrot wrócił do Ekstraklasy
fot. Michał Puszczewicz, Arka Gdynia

Zatrudnienie Mamrota to pierwsza decyzja nowego właściciela Arki Michała Kołakowskiego (to syn znanego piłkarskiego menedżera Jarosława), który w piątek nabył od Dominika Midaka 75 procent akcji gdyńskiego klubu.

49-letni szkoleniowiec pracował w Polonii Trzebnica, Wulkanie Wrocław i Chrobrym Głogów, a ostatnio, od czerwca 2017 roku do 8 grudnia 2019 roku, prowadził Jagiellonię Białystok, z którą w sezonie 2017/18 wywalczył wicemistrzostwo Polski. Z kolei w 2019 roku dotarł do finału krajowego pucharu.

Ireneusz Mamrot wrócił do Ekstraklasy

Nowy trener żółto-niebieskich ma przejść w poniedziałek test na obecność koronawirusa. Jego asystentem będzie Adrian Siemieniec.

W tym sezonie doszło w ekstraklasie do roszad trenerów w siedmiu klubach. Liderem jest Arka, która ma już czwartego szkoleniowca. Do 8 października zespół prowadził Jacek Zieliński, dwa dni później zastąpił go Aleksandar Rogic, a 10 marca Serba zmienił Krzysztof Sobieraj. Pod wodzą tego ostatniego drużyna nie rozegrała jednak żadnego ligowego spotkania - ze względu na pandemię koronawirusa rywalizacja w ekstraklasie została w marcu przerwana.

Arka miała także trzech prezesów, a niewykluczone, że na tym stanowisku niebawem również nastąpi zmiana. Do sierpnia klubem zarządzał Wojciech Pertkiewicz, do 16 grudnia tę funkcję pełnił Grzegorz Stańczuk, a 17 stycznia stery przejął Radomir Sobczak.

W roli trenera Arki Mamrot zadebiutuje w niedzielę 31 maja, kiedy żółto-niebiescy zmierzą się w Gdańsku w derbach Trójmiasta z siódmą w tabeli Lechią. Po 26 kolejkach gdynianie plasują się na spadkowej 15. pozycji i do bezpiecznej 13. lokaty, którą zajmuje Wisła Kraków, tracą sześć punktów.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Arka Gdynia #Ireneusz Mamrot

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo