O wznowieniu działalności niedzielnego targowiska przy dworcu Wrocław Świebodzki poinformował Bartłomiej Sarna z wydziału prasowego Polskich Kolei Państwowych S.A. Z powodu epidemii targowisko było zamknięte od połowy marca. Jak przekazał, na początek będzie dopuszczony na nim handel tylko i wyłącznie określonymi rodzajami produktów, czyli artykułami rolniczymi i ogrodniczymi, spożywczymi, chemią gospodarczą oraz meblami.

- W związku ze zniesieniem części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa powoli, przy wsparciu ze strony służb sanitarnych, ponownie uruchamiamy targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki. Na początek w dość ograniczonym zakresie. Jest to podyktowane świadomością, że dla wielu lokalnych i regionalnych podmiotów i rolników handel przy dworcu Świebodzkim jest istotnym źródłem dochodów w prowadzonej przez nich działalności

 – powiedział cytowany w komunikacie Tadeusz Szulc, dyrektor PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu.

Po ponownym otwarciu targowiska handel będzie prowadzony tam zgodnie z nowymi wytycznymi opracowanymi we współpracy z służbami sanitarnymi i zachowaniem standardów bezpieczeństwa.

Jak poinformowano, na plac będzie można dostać się tylko i wyłącznie przez dwa wejścia od strony ul. Robotniczej i Tęczowej. Klienci będą wpuszczani tylko w rękawiczkach i maseczkach. Osoby wchodzące na targowisko będą liczone przez obsługę, aby jednocześnie przebywała na nim tylko określona liczba osób.

Z kolei wszystkie osoby prowadzące handel są zobligowane do posiadania zabezpieczeń osobistych, czyli maseczek lub przyłbic, rękawiczek oraz płynów dezynfekujących. Te dwie ostatnie rzeczy sprzedawcy muszą zapewnić również klientom. Każdy handlujący musi też na bieżąco dezynfekować swoje stanowisko pracy. Zmieniono również sposób prowadzenia handlu w zakresie umiejscowienia towaru oraz wprowadzono wymóg zachowania minimum dwumetrowych odstępów pomiędzy osobami w kolejce, a liczba klientów oczekujących na zakup nie może przekraczać czterech osób.