Polskie dary dotarły do Stolicy Apostolskiej. "Przykład solidarności z cierpiącymi Włochami"

Do Watykanu dotarł transport darów, które Polska przekazała Stolicy Apostolskiej na czas pandemii koronawirusa. Pakiet pomocy zadeklarował w rozmowie telefonicznej z papieżem Franciszkiem sprzed tygodnia prezydent Andrzej Duda.

Twitter/@DanielObajtek

Jak poinformowało na swojej stronie internetowej biuro prasowe archidiecezji warszawskiej, dary składające się z tysięcy maseczek, żelów dezynfekcyjnych i kombinezonów, zostały przekazane na ręce jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego, który zajmie się ich dystrybucją.

- Trafią nie tylko do najbardziej potrzebujących, ale także do pracowników Stolicy Apostolskiej, Żandarmerii Watykańskiej i Gwardii Szwajcarskiej. To jest przykład polskiej solidarności z cierpiącymi Włochami, z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują

- mówił w Radiu Watykańskim Janusz Kotański, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.

Przygotowaniem darów i organizacją transportu zajął się PKN Orlen. "To największy projekt pomocowy, jeżeli chodzi o spółki energetyczne i paliwowe w ostatnich 30 latach" - ocenia Daniel Obajtek, prezes spółki.

Przekazanie darów to wynik rozmowy, podczas której prezydent Andrzej Duda poinformował papieża Franciszka o działaniach pomocowych organizowanych przez nasz kraj. Mówił m.in. o polskich misjach medyczno-wojskowych i pomocy sprzętowej. Zapewnił, że nasza ojczyzna nie zapomina także o cierpiących Włochach i obiecał konkretne wsparcie. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitt

#Watykan #Stolica Apostolska #Andrzej Duda #papież Franciszek

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo