Nowe zakażenia w kaliskim DPS-ie

4 pensjonariuszy i 3 pracowników DPS-u w Kaliszu jest zakażonych koronawirusem. Trwa oczekiwanie na wyniki badań kolejnych 6 osób – poinformowała Katarzyna Ciupek z kancelarii prezydenta miasta.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W ostatnich dniach zostały powtórzone badania na obecność koronawirusa u wszystkich osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Wyniki wykazały, że 7 osób jest zakażonych.

Zakażeni pensjonariusze zostali odizolowani, podobnie osoby, które miały kontakt z zakażonymi. Pracownicy, u których wynik okazał się dodatni, opuścili już teren DPS-u. Dziś trwa dezynfekcja pomieszczeń, w których przebywały osoby zakażone

– powiedziała Katarzyna Ciupek z kancelarii prezydenta miasta.

Dodatkowo na terenie obiektu została wydzielona kolejna strefa – administracyjna. Przebywają w niej pracownicy administracyjni, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami znajdującymi się na oddziałach.

W DPS-ie przebywa obecnie 72 pensjonariuszy; 75 zakażonych seniorów trafiło do szpitali w Wolicy i w Poznaniu.

Od 9 kwietnia 30 pensjonariuszy kaliskiego DPS-u zmarło, 11 wyzdrowiało. Opiekę nad pensjonariuszami sprawuje 14 pracowników, 6 wolontariuszy i 6 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#DPS Kalisz #Dom Pomocy Społecznej #Kalisz #koronawirus #koronawirus w Polsce

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo