Ociepa: Nowelizacja prawa wyborczego na posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu podczas posiedzenia Sejmu zostanie przedstawiona i przegłosowana nowelizacja prawa wyborczego zapowiadana w porozumieniu między Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem - zapewnił dziś wiceszef Porozumienia Marcin Ociepa.

Sejm RP
Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Ociepa, który jest wiceministrem obrony narodowej, w porannym wywiadzie dla TOK FM był pytany o kalendarz wyborów prezydenckich w 2020 r. po tym, jak liderzy PiS i Porozumienia porozumieli się w sprawie poparcia zmian w prawie wyborczym dotyczących głosowania korespondencyjnego.

Pytany o termin wprowadzenia tych poprawek powiedział, że stanie się to na posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu. "Złożymy je jako Zjednoczona Prawica (...) konkretnie zrobimy to w przyszłym tygodniu na posiedzeniu Sejmu" - powiedział Ociepa.

Pytany czy oznacza to, że te zmiany jednego dnia zostaną przedstawione i przeprowadzone przez Sejm, przypomniał, że obrady Izby nie są jednodniowe. "Przyszły tydzień to nie jeden dzień" - dodał.

Dopytywany, kiedy te nowe przepisy mogłyby trafić ponownie do Sejmu, jeśli najpóźniej 17 maja wyjdą z tej Izby, ocenił, że Senat ponownie w całości wykorzysta 30 dni.

W ocenie Ociepy pierwszy możliwy termin wyborów - zależny od orzeczenia Sądu Najwyższego - to przełom maja i czerwca.

"Sąd Najwyższy ma na to orzeczenie 30 dni, ale w przypadku tych wyborów, które się nie odbędą nie jest to skomplikowana sprawa"

- ocenił.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wybory #nowelizacja

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo