Wyborcze scenariusze

  

Wcześniejsze wybory parlamentarne to jeden ze scenariuszy, które obecnie są rozważane w partii rządzącej. Czy zmieniłaby się scena polityczna, gdyby do nich doszło? Zasadniczo zapewne nie, ale sporo nazwisk nie znalazłoby się w nowym parlamencie. Warto przypomnieć, że Zjednoczona Prawica w umowie koalicyjnej nie ma zapisu o wspólnym, z jednej listy, starcie w następnych wyborach. A to oznacza, że nie wszyscy, którzy dotychczas kandydowali z list PiS, ponownie się na nich znajdą.

Dotyczy to zarówno Sejmu, jak i Senatu – wcześniejsze wybory mogą się okazać lodowatym prysznicem dla tych, którzy chcieli wygodnie umościć się w polityce. Kolejny scenariusz dotyczy wyborów prezydenckich – jeśli Trybunał Konstytucyjny uzna, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek może ponownie ogłosić nowy termin wyborów, najpewniej odbędą się one 23 maja. Bez względu na to, czy opozycja będzie wzywała do ich bojkotu, czy też nie. Bo logicznie rzecz biorąc, opozycja wzywa do bojkotu konstytucji, która precyzyjnie określa termin wyborów (między 100. a 75. dniem przed końcem kadencji prezydenckiej). To też pokazuje totalną hipokryzję totalnej opozycji: najpierw szermuje konstytucją, by później wyrzucić jej zapisy do kosza.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts