Liderzy USA i Węgier rozmawiali o epidemii

Premier Viktor Orban i prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przeprowadzili w środę po południu roboczą rozmowę telefoniczną - przekazał rzecznik Orbana, Bertalan Havasi. Rozmowa dotyczyła m.in. o ochrony przed koronawirusem.

Viktor Orban / European People's Party [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)] / Donald Trump / By Palácio do Planalto - https://www.flickr.com/photos/palaciodoplanalto/47369760312/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org

Wśród innych tematów rozmowy znalazły się ochrona granic i rozwiązywanie gospodarczych skutków pandemii. Według Havasiego obaj rozmówcy z radością stwierdzili, że dwustronne stosunki polityczne i gospodarcze między ich krajami nadal są znakomite.

Według komunikatu Białego Domu omawiano „obiecujące trendy w walce z pandemią koronawirusa i ponownym otwieraniu światowych gospodarek”.

Trump i Orban - podał Biały Dom - „zgodzili się, że narody amerykański i węgierski pragną móc bezpiecznie otworzyć swe społeczności i powrócić do pracy”.

Rozmawiano też o "ważnych kwestiach dwustronnych i regionalnych, w tym o bezpieczeństwie granic, bezpieczeństwie telekomunikacyjnym oraz o potrzebie dywersyfikacji szlaków dostaw i ochrony kluczowej infrastruktury”.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Viktor Orban #Donald Trump #koronawirus

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo