Poczta Polska dementuje doniesienia mediów

Poczta Polska nie zlecała PWPW druku kart wyborczych - poinformowała spółka w oświadczeniu, odnosząc się do artykułu pt.: „Poczta zamówiła 3 miliony kart wyborczych więcej niż jest wyborców?” opublikowanym na portalu tvn24.pl. Dziś ten portal podał, że "z nieoficjalnych źródeł tvn24.pl wynika, że poczta chciała, by PWPW wydrukowało o trzy miliony więcej kart niż jest wyborców".

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Portal napisał, że "Poczta Polska tajemnicą przedsiębiorstwa tłumaczy odmowę poinformowania, ile chciała zamówić kart wyborczych, choć ta informacja zawsze dotąd była jawna".

W odpowiedzi spółka oświadczyła, że "działania Poczty Polskiej ograniczą się wyłącznie do wykonania zadań określonych w procedowanej obecnie Ustawie (po jej uchwaleniu) oraz stosownych aktach wykonawczych."

- Poczta Polska działa obecnie w oparciu o obowiązujące prawo wynikające z decyzji Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. (BPRM.4820.2.3.2020) dotyczącej podjęcia przez Pocztę Polską S.A. czynności niezbędnych do przygotowania przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r.

 - czytamy w oświadczeniu.

6 kwietnia Sejm uchwalił ustawę, autorstwa PiS, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Senat we wtorek podjął uchwałę o odrzuceniu ustawy o wyborach korespondencyjnych.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Poczta Polska #druk kart wyborczych #PWPW

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo