W Lombardii coraz lepiej. Wskaźnik zakażalności koronawirusem mniejszy od średniej Włoch

Wskaźnik zakażalności koronawirusem wynosi w Lombardii 0,75 i jest niższy od obecnej włoskiej średnie j- ogłosił we wtorek wiceprzewodniczący władz regionu Fabrizio Sala. "Najważniejsze, aby wynosił on poniżej 1, to zadanie dla nas wszystkich"- zaznaczył.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Tak zwany wskaźnik R, czyli zakaźności, pokazuje, ile kolejnych osób zakaża jedna osoba z koronawirusem. Gdy wynosi on powyżej 1 oznacza to, że epidemia rozwija się, a gdy jest niższy, że powoli jest tłumiona, bo każdy zakażony przekazuje patogen mniej niż jednej osobie.

Oprócz wskaźnika zakaźności także inne przedstawiane codziennie dane potwierdzają stałą poprawę sytuacji we Włoszech, w tym także w Lombardii. Spada liczba obecnie zakażonych i zgonów oraz hospitalizowanych pacjentów. Rośnie liczba wyleczonych.

W mieście Cremona w tym regionie najbardziej dotkniętym we Włoszech przez epidemię po raz pierwszy od 73 dni nie zanotowano żadnego zgonu z powodu Covid-19 - poinformowały lokalne władze.

Bilans koronawirusa we Włoszech to około 29 tys. zmarłych. Liczba obecnie zakażonych spadła po raz pierwszy od dłuższego czasu poniżej 100 tysięcy.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Włochy #Lombardia #epidemia #pandemia #wskaźnik zakażalności

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo