Wtargnęli na posesję i pobili dwie osoby. Wśród podejrzanych dwoje pracowników służb mundurowych

Policja zatrzymała pięciu młodych mężczyzn podejrzanych o to, że pod Białymstokiem wtargnęli na prywatną posesję i zaatakowali dwie osoby. Dwoje podejrzanych o napaść to funkcjonariusze służb mundurowych. Po postawieniu zarzutów, wobec całej piątki prokuratura zastosowała dozór policyjny.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / AJEL

Zespół prasowy podlaskiej policji poinformował we wtorek, że do pobicia 21 i 27-letniego mężczyzny doszło kilka dni temu nad ranem w podbiałostockiej Turośni Kościelnej. Według ustaleń śledczych, pięć osób wtargnęło na prywatną posesję i zaatakowało dwóch mężczyzn. Młodszy z nich był m.in. kopany po całym ciele. Starszy wybiegł z domu, żeby mu pomóc.

Napastnicy uciekli samochodem dopiero wtedy, gdy z domu wyszła kolejna osoba grożąc, że wzywa policję. Podejrzanych udało się zatrzymać dwa dni później, choć początkowo policja dysponowała jedynie informacją o kolorze pojazdu i ogólnym rysopisem sprawców.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Białymstoku.

Dwie z pięciu zatrzymanych osób wskazały, że są funkcjonariuszami służb mundurowych. Trwa potwierdzanie tego

 - przyznał w szef tej prokuratury Karol Radziwonowicz.

Zwrócił uwagę, że to informacja istotna o tyle, że - zgodnie z Kodeksem postępowania karnego - o wszczęciu i ukończeniu postępowania toczącego się z urzędu przeciw m.in. funkcjonariuszom publicznym, należy bezzwłocznie zawiadomić ich przełożonych.

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do śledztwa, chodzi o funkcjonariusza Krajowej Administracji Skarbowej i funkcjonariusza Służby Więziennej. Jeśli informacje się potwierdzą, a KAS i SW zostaną oficjalnie powiadomione przez śledczych o zarzutach, zostaną wszczęte wewnętrzne postępowania danych służb; najczęściej do wyjaśnienia sprawy takie osoby są zawieszane w czynnościach służbowych.

Prokurator Radziwonowicz poinformował, że obecnie w śledztwie jest pięć podejrzanych osób. To młodzi mężczyźni w wieku 22-27 lat. Zarzuty dotyczą działania "wspólnie i w porozumieniu", wdarcia się na ogrodzoną posesję i pobicia dwóch osób. "Dwie strony podają swoje wersje wydarzeń, będziemy to weryfikować" - dodał szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Białystok #służby mundurowe #Służba Więzienna #kas #pobicie

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo