Koza 

  

Po okresie ścisłej kwarantanny świat się coraz bardziej otwiera, luzuje przepisy związane z pandemią koronawirusa. Przypomina to jednak stary dowcip o problemach ciasnoty mieszkaniowej pewnego Żyda, któremu rabin radzi dokupić... kozę.

Później każe kozę wyprowadzić i człowiek ten cieszy się, że ma teraz w domu całkiem luźno. 4 maja stał się w wielu krajach początkiem odstępowania od ścisłych rygorów izolacji. „Poluzowanie” pewnych zasad nastąpiło m.in. w 15 krajach Unii Europejskiej. Dotyczy to nawet ciężko dotkniętych pandemią koronawirusa Włoch czy Hiszpanii. Nie ma się jednak z czego cieszyć. Na razie wyprowadzamy tylko kozę. Do normalności daleko, ale przy okazji warto wymagać od rządzących, by kiedy skończy się epidemia, zwrócili społeczeństwom całą wolność i odepchnęli od siebie pokusy dalszego ścisłego kontrolowania ludzi.
 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts