Model białoruski

  

Białoruś wprowadziła niewiele obostrzeń wobec zagrożenia koronawirusem, a prezydent Łukaszenka otwarcie lekceważy zagrożenie, nie tylko słowem, lecz także czynem, pojawiając się tu i tam, rozmawiając z różnymi ludźmi, także tymi, którzy potem okazywali się zarażeni koronawirusem.

Wbrew wszystkim, nawet wbrew stanowisku Rosji, chce zrobić paradę na 9 maja. Na razie efekt jest taki, że 9,5-milionowa Białoruś ma już więcej stwierdzonych zakażeń niż Polska – choć mniej zgonów. Ale to tylko oficjalne dane, jak jest naprawdę, nie wiadomo. Skąd takie podejście? To kompilacja dwóch czynników. Kulturowy „człowiek sowiecki” i „dyrektor kołchozu”, którym jest Alaksandr Łukaszenka, naprawdę zdaje się wierzyć w to, co mówi, lekceważąc koronawirusa. Po tylu latach na stanowisku zdaje się wierzyć w swoją nieomylność i kompetencje w wielu dziedzinach, także medycyny, oraz mityczną siłę witalną narodu białoruskiego. Ponadto Łukaszenka przez prawie ćwierć wieku swoich rządów doprowadził gospodarkę kraju do takiego stanu, że po prostu nie może ona sobie pozwolić na kwarantannę. Natychmiast by zbankrutowała.
 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts