ŁKS ma nowego trenera. Wojciech Stawowy ma uratować Ekstraklasę w Łodzi

Wojciech Stawowy został w poniedziałek nowym trenerem piłkarzy ŁKS Łódź. 54-letni szkoleniowiec w ostatniej drużynie w tabeli ekstraklasy zastąpił Kazimierza Moskala. Stawowy na trenerską ławkę wraca po pięciu latach przerwy.

twitter.com/LKS_Lodz

Pod wodzą nowego opiekuna łodzianie rozpoczną we wtorek treningi w małych grupach na obiektach klubowych przed planowanym na 29 maja wznowieniem rozgrywek ekstraklasy. Jak poinformował w poniedziałek klub z Łodzi, Stawowy podpisał dwuletni kontrakt.

Wojciech Stawowy został nowym trenerem ŁKS-u

Nowy szkoleniowiec ŁKS na trenerską ławkę wraca po pięciu latach przerwy, kiedy pełnił funkcję dyrektora jednej z warszawskich akademii piłkarskich. Ostatni raz z seniorami pracował w Widzewie Łódź, którego w sezonie 2014/2015 nie udało mu się utrzymać na zapleczu ekstraklasy. Wcześniej prowadził m.in. Cracovię, z którą rok po roku awansował z trzeciej ligi do ekstraklasy, Arkę Gdynia, Górnika Łęczna, GKS Katowice i Miedź Legnica.

Jego asystentem w ŁKS będzie Roland Thomas, który był jednym z trenerów w kierowanej przez Stawowego akademii. Stawowy w ŁKS zastąpił Kazimierza Moskala, którego kontrakt został rozwiązany w sobotę za porozumieniem stron. Ten szkoleniowiec prowadził łódzki zespół przez blisko dwa lata i wywalczył z nim awans do ekstraklasy.

ŁKS z 20 punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. W rozegranych do tej pory 26 kolejkach odniósł pięć zwycięstw, pięć razy zremisował i poniósł 16 porażek. Do przedostatniej Arki Gdynia traci 5 punktów oraz 11 do pierwszej pozycji gwarantującej pozostanie w elicie.

Od wtorku łodzianie na własnych obiektach treningowych będą przygotowywać się do pozostałej części sezonu w ekstraklasie, którą przerwano w połowie marca z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Liga ma wznowić rozgrywki 29 maja, kiedy ŁKS ma podjąć Górnika Zabrze.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#ŁKS Łódź #Wojciech Stawowy

jm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo