Zgodnie z przepisami opublikowanymi w Monitorze Węgierskim od poniedziałku na prowincji nie obowiązują już restrykcje w wychodzeniu z domu, choć zaleca się ograniczenie do minimum bezpośrednich kontaktów społecznych i utrzymywanie odpowiedniej odległości od innych osób. W sklepach i środkach transportu publicznego obowiązkowe jest natomiast noszenie maseczek lub zasłanianie twarzy chustą albo szalem.

Poza Budapesztem i komitatem Pest zezwolono na otwarcie bez ograniczeń wszystkich sklepów, ale sklepy spożywcze, apteki i drogerie w godzinach 9-12 nadal mogą być odwiedzane tylko przez osoby powyżej 65. roku życia. Mogą również zostać otwarte plaże, muzea i ogrody zoologiczne na wolnym powietrzu, a także parki. Restauracje i kawiarnie mogą przyjmować gości na tarasach i w ogródkach.

Ponadto na terenach tych można odprawiać msze, organizować wesela i pogrzeby, a także imprezy sportowe bez udziału widzów.

Natomiast w Budapeszcie i komitacie Pest nadal wolno wychodzić tylko w razie istotnej potrzeby, a sklepy inne niż spożywcze, apteki i drogerie mogą być otwarte tylko do godz. 15.

W ciągu ostatniej doby zmarło na Węgrzech jedenaścioro chorych na Covid-19. Wykryto tylko 37 nowych zakażeń koronawirusem; to najmniej od ponad tygodnia. Łączna liczba zakażeń wyniosła 3035, a zgonów 351. Zdecydowana większość zgonów (79 proc.) i zakażeń (63 proc.) przypada na Budapeszt i okalający go komitat.