Wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji Święta Flagi! Przeżyjmy to jeszcze raz!

Jan Pietrzak, Andrzej Kołakowski, Leszek Czajkowski, Paweł Piekarczyk, Bartas Szymoniak, Lech Makowiecki i Bartłomiej Kurowski – ci artyści zagrali i zaśpiewali w specjalnym wydarzeniu muzycznym, które środowisko Strefy Wolnego Słowa przygotowało z okazji Dnia Flagi. Oprócz występów artystów wybraliśmy się na wirtualny spacer po miejscach w stolicy, które szczególnie kojarzą się z naszymi barwami narodowymi. Zobacz to jeszcze raz!

YouTube/@GazetaPolskaVOD

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste” - pisał w wierszu „Barwy ojczyste” Czesław Janczarski.

Dzisiaj w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi, jednak obecna sytuacja epidemiczna uniemożliwia tradycyjne spotkanie i wspólne świętowanie. Dlatego nasze środowisko przygotowało specjalny program muzyczno-edukacyjny, podczas którego wybraliśmy się na wirtualny spacer po Warszawie w miejscach szczególnie związane z naszymi barwami narodowymi. Podróż umiliły nam występy m.in.: Jana Pietrzaka, Andrzeja Kołakowskiego, Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka.

Poniżej efekty naszej pracy:

 

Źródło: niezalezna.pl

#święto flagi #Strefa Wolnego Słowa

jp
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo