Rada Stała Episkopatu zbierze się na Jasnej Górze. Wśród tematów - Kościół w dobie pandemii

2 maja - jak co roku - na Jasnej Górze spotka się Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Wśród tematów, jakie podejmą biskupi, będzie przede wszystkim sytuacji duszpasterska Kościoła w Polsce w czasie pandemii koronawirusa, podejmowane działania pomocowe oraz realizacja obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

episkopat.pl

Rada Stała debatować będzie m.in. nad istniejącymi obostrzeniami w świątyniach.

 - Między innymi ograniczenia sanitarne i ich przeżywanie przez wiernych będzie tematem obrad Rady Stałej

 – powiedział rzecznik Episkopatu, ks. Paweł Rytel-Andrianik. Dodał, że biskupi omówią też propozycje działań pomocowych Kościoła w czasie epidemii.

Sprawa ograniczeń sanitarnych w świątyniach stała się niedawno tematem listu, który przedstawiciele Kościołów wystosowali do premiera Mateusza Morawieckiego. W dokumencie duchowni proponowali poluzowanie obowiązujących limitów wiernych.

Rada Stała zajmie się również kwestią obchodów przypadającej 18 maja 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w sytuacji pandemii, która uniemożliwia organizację dużych publicznych uroczystości i wydarzeń.  

Jak zapowiedział rzecznik Episkopatu, "biskupi zastanowią się nad tym, jak w tym czasie najlepiej wyrazić wdzięczność Bogu za Papieża Polaka i zapoznają się z planowanymi w tym czasie inicjatywami m.in. w mediach społecznościowych".

 

 Źródło: episkopat.pl, niezalezna.pl

#Rada stała KEP #Episkopat

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo