"Ludzie chcą wyborów. Polsce potrzebny jest spokój". Beata Szydło odpowiada na pytanie niezalezna.pl

- Ludzie chcą wyborów. Rozmawiam z ludźmi i już niemal wszyscy mówią: "niech wybory się odbędą, chcemy, by było to już zakończone". Ja sobie nie wyobrażam, żebyśmy przez kolejnych kilka miesięcy mieli prowadzić w takiej sytuacji kampanię wyborczą - powiedziała była premier Beata Szydło, odpowiadając na pytanie naszego reportera Jana Przemyłskiego podczas konferencji prasowej po konwencji Andrzeja Dudy.

Beata Szydło
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Dziś nasz reporter Jan Przemyłski zapytał Beatę Szydło podczas konferencji prasowej po konwencji Andrzeja Dudy o to, jak ocenia zachowanie niektórych samorządów, które zadeklarowały, że nie przekażą Poczcie Polskiej spisu wyborców w związku z planowanymi wyborami korespondencyjnymi.

Szefowa sztabu programowego Andrzeja Dudy przypomniała, że "samorządy mają podstawę prawną, by te spisy wyborców przekazać" i dodała, że "są samorządy, które się z tego wywiązują".

- Koledzy samorządowcy, wy jesteście również częścią tego, o czym mówił prezydent w swoim wystąpieniu, czyli sprawne i silne państwo. Samorządy są bardzo ważnym elementem tworzącym nasze podstawy państwowości, odpowiedzialność za przyszłość Polski, więc proszę, byście państwo nie włączali się do niepotrzebnej zupełnie walki politycznej, bezsensownej, tylko żebyśmy wszyscy dołożyli wszelkich starań, tak jak ciężko pracują w tej chwili pocztowcy, premier Sasin ze swoim zespołem, ludzie, którzy przygotowują te wybory, Państwowa Komisja Wyborcza, Krajowe Biuro Wyborcze. Prosimy samorządowców, by włączyli się w przygotowanie tych wyborów

- zaapelowała do samorządowców Beata Szydło.

- Ludzie chcą wyborów, ja rozmawiam z różnymi ludźmi i już wszyscy mówią: zróbmy te wybory, niech one się odbędą, chcemy, żeby te wybory były zakończone. Ja sobie nie wyobrażam, żebyśmy przez kolejnych kilka miesięcy mieli prowadzić w takiej sytuacji kampanię wyborczą. (...) Dzisiaj Polsce potrzebny jest spokój

- dodała była premier.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Beata Szydło #Obronimy Polskę Plus #konwencja programowa #Andrzej Duda

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo