„Historycznie tragiczna” choroba oznacza, że wymagany jest „tymczasowy wyjątek”, jak poinformowała Akademia Filmowa. Niektóre filmy, w tym Trolls World Tour Universal Pictures, zostały wydane i udostępnione bezpośrednio na platformach streamingowych lub wideo na żądanie.

Trzy główne sieci kin w USA - AMC, Regal i Cinemark - zapowiedziały, że otworzą się, jeśli wszystko pójdzie dobrze, dopiero pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Zgodnie z przyjętymi zasadami film musi być pokazywany w kinie komercyjnym w Los Angeles przez co najmniej siedem kolejnych dni i to co najmniej trzy razy dziennie.

Aby ułatwić rywalizację, Akademia rozszerza swoje kwalifikacje o kina poza Los Angeles: Nowy Jork, Chicago, Miami, Atlantę i San Francisco Bay Area. Jak zaznaczono, kiedy kina zostaną ponownie otwarte po ograniczeniu epidemii COVID-19, w terminie, który na razie nie został jeszcze określony - wrócą zwykłe przepisy.

„Akademia jest głęboko przekonana, że nie ma lepszego sposobu na poznanie magii filmów niż oglądanie ich w kinie”

- powiedzieli prezydent David Rubin i dyrektor generalny Dawn Hudson.

„Nasze zaangażowanie w to jest niezmienne i niezachwiane”- dodali. „Niemniej jednak historycznie tragiczna pandemia COVID-19 wymaga od nas tymczasowego wyjątku od zasad kwalifikacji do naszych nagród”.

Kolejne rozdanie Oskarów przez Akademię Filmową odbędzie się 28 lutego 2021 r