Vuelta miała pierwotnie wystartować 14 sierpnia z Utrechtu, a zakończyć się 6 września w Madrycie. W Holandii miały się odbyć trzy pierwsze etapy tegorocznej edycji, ale ostatecznie ten kraj nie będzie współgospodarzem.

Po sformalizowaniu odwołania startu w Holandii, Unipublic, firma organizująca wyścig, postanowiła nie zastępować trzech początkowych etapów (...) i rozpocząć hiszpańską pętlę od etapu Irun - Arrate/Eibar (tam początkowo planowano 4. etap - red.)

- poinformowali organizatorzy w oświadczeniu w środę wieczorem.

Zredukowana do 18 etapów Vuelta a Espana wystartuje w Kraju Basków

Jak dodano, decyzja została zakomunikowana Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), aby centrala mogła pracować nad reorganizacją kalendarza, biorąc pod uwagę zmniejszenie liczby etapów tegorocznej Vuelty. Ostatecznie ma być ich 18, a także dwa dni wolne. UCI ogłosiła w środę, że kalendarz na resztę sezonu zostanie opublikowany 5 maja.

Na razie jedyne zatwierdzone dotychczas daty to przełożony o kilka miesięcy Tour de France - od 29 sierpnia do 20 września, a także mistrzostwa świata na szosie - planowane w dniach 20-27 września w Szwajcarii.