Przed rozpoczęciem posiedzenia marszałek Sejmu poinformowała, że "padła sieć Play" i co za tym idzie, nie ma kontaktu z częścią posłów. Następnie Elżbieta Witek przekazała, że w związku z tą sytuacją zebrało się Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów.

- Ponieważ to, co się wydarzyło nie jest winą naszego sejmowego systemu, nie wiemy, ile to potrwa - czy 15 minut, pół godziny czy dwie godziny. Staramy się szybko to naprawić, posłowie otrzymują już kody, ale nie wiemy, ile to będzie trwało, więc propozycja przyjęta przez Konwent była taka, że rozpoczniemy od pierwszego punktu, natomiast tam, gdzie są głosowania zaplanowane w dzisiejszym porządku będą też głosowane wnioski formalne

 - powiedziała marszałek Sejmu.

Witek poinformowała o uzupełnieniu porządku obrad o pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w ponad 20 ustawach w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

- Proponuję, aby w tym przypadku Sejm wyraził zgodę na zastosowanie art. 37 ust. 4 regulaminu Sejmu. Jeżeli nie usłyszę sprzeciwu, będę uważała, że Sejm propozycję przyjął

 - powiedziała Witek, ale poseł Konfederacji Grzegorz Braun zgłosił sprzeciw.

Zdaniem Brauna powoływanie się na "niedoskonałości jednej z sieci telefonicznych" to farsa. "Wypuśćcie naród z kwarantanny, zacznijcie od Sejmu RP. Skończcie z reglamentacją dostępu do tej sali" - mówił. Witek prosiła o wycofanie wniosku, ponieważ jego głosowanie - zgodnie z ustaleniami Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów - będzie możliwe dopiero w bloku głosowań. Mimo to, Braun podtrzymał swój sprzeciw.

Marszałek Sejmu zarządziła głosowanie w celu stwierdzenia kworum - okazało się, że z powodu problemów z siecią w posiedzeniu uczestniczy 342 posłów. W związku z tym, Witek ponownie zwołała Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów.

Marszałek poinformowała, że w związku z problemami technicznymi złożone wnioski formalne "skomentuje" później, następnie zarządziła przejście do pracy nad projektem nowelizacji Prawa energetycznego.