Szef rządu apeluje do Senatu: "Przeprowadzenie wyborów jest wymogiem konstytucyjnym"

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował dziś do Senatu, by nie zwlekać z rozpatrzeniem ustawy o głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich. - Przeprowadzenie wyborów jest wymogiem konstytucyjnym - powiedział szef rządu na konferencji prasowej. - Zdaniem konstytucjonalistów możliwe są wybory w kolejnych terminach: 17 maja i 23 maja. Decyzję będziemy podejmować w najbliższym czasie - dodał.

Mateusz Morawiecki
Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

Szef rządu podczas konferencji prasowej wyraził przekonanie, że wybory w trybie korespondencyjnym są najbezpieczniejszą formą głosowania.

- Apeluję zatem do Senatu, aby przyspieszył pracę, aby nie zwlekał, nie prowadził działań, które rzeczywiście mogą utrudnić przeprowadzenie wyborów 10 maja

 - wskazał premier.

Jak mówił premier Morawiecki, konstytucjonaliści wskazują, że możliwe są też terminy głosowania 17 i 23 maja. Dodał, że decyzję, co do ostatecznego terminu wyborów będą podejmowane w odpowiednim czasie.

- Dobra organizacja wyborów w trybie korespondencyjnym jest również zależna od Senatu, od szybkich decyzji Senatu. Te decyzje są niepotrzebnie przeciągane w czasie. Apeluję do Senatu, żeby te decyzje były podejmowane jak najszybciej

 - dodał premier.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#wybory prezydenckie #Mateusz Morawiecki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo