Świątynia Stalina i bóstw pomniejszych

  

Pod Moskwą, na 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej, powstaje cerkiew Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Internauci zauważyli, że jej fasadę ozdabiają mozaiki z podobiznami prezydenta Władimira Putina, ministra obrony Siergieja Szojgu, przewodniczących obu izb parlamentu, szefa FSB, szefa sztabu generalnego, a także samego generalissimusa Józefa Stalina.

Jak widać, moskiewska Cerkiew nie ustaje w próbach połączenia Jezusa, Putina i Stalina. Z kolei czeski magazyn „Respekt” napisał, że według czeskich służb specjalnych Rosja wysłała „kilerów” z rycyną, by otruli praskiego burmistrza i dyrektorów dwóch dzielnic za usunięcie z Pragi pomnika sowieckiego marszałka Koniewa. Jak się spojrzy na to wszystko z pewnego dystansu, można odnieść wrażenie, że na szczytach władzy w Rosji funkcjonuje jakaś niebezpieczna heretycka sekta. Niektórzy twierdzą, że Rosja w ten sposób dba o swoje interesy. Tyle że poza odjechanymi kremlowskimi propagandzistami nikt już nie jest w stanie określić, jakie z tego korzyści mają Rosja, Rosjanie oraz rosyjskie prawosławie, którego wpływy maleją nawet w skali światowej ortodoksji.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts