Wiceminister Gryglas nie ma wątpliwości: Wybory muszą odbyć się w maju

Nie ma innego wyjścia. Wybory prezydenckie muszą odbyć się maju. Tak uważa Zbigniew Gryglas, polityk Porozumienia i wiceminister aktywów państwowych. – Opozycja odrzuciła propozycję zmiany konstytucji. W związku z tym wybory muszą odbyć się w terminie wskazanym przez marszałek sejmu – powiedział w programie Katarzyny Gójskiej „W punkt” na antenie Telewizji Republika.

Zbigniew Gryglas był gościem Katarzyny Gójskiej w programie „W punkt”
Jan Środa/Gazeta Polska

Gryglas jasno zadeklarował, że nie ma możliwości, aby wybory odbyły się w innym terminie.

Przygotowaliśmy propozycję zmiany konstytucji, poparła ją największa partia w sejmie (Prawo i Sprawiedliwość – przyp. red.), ale opozycja była przeciw. To kończy dyskusję w temacie terminu przeprowadzenia wyborów.

– stwierdził przedstawiciel Porozumienia.

Gość Katarzyny Gójskiej zauważył, że w razie nieprzeprowadzenia wyborów w majowym terminie, kraj czeka polityczny paraliż.

Nie możemy doprowadzić do chaosu. Brak wyboru prezydenta sprawi, że w życie nie wejdą ustawy przygotowane przez rząd, w tym m.in. kolejne odsłony tarczy antykryzysowej.

– stwierdził wiceminister Gryglas.

Wiceminister aktywów państwowym podkreślił też rolę Andrzeja Dudy, który w poniedziałek spotkał się z posłami Porozumienia.

Głos prezydenta także wpłynie na odpowiedzialność posłów Porozumienia. Kryzysy konstytucyjne kończyły się w naszej historii bardzo różnie, często tragicznie. Partykularne interesy muszą zejść na dalszy plan.

– wyjaśnił polityk.

 

Źródło: telewizja republika

#Telewizja Republika #W punkt #Zbigniew Gryglas #Katarzyna Gójska

ko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo