Szef SKW pełnomocnikiem MON ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Zastąpił Tomasza Zdzikota

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Maciej Materka został nowym pełnomocnikiem ministra obrony narodowej ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Poprzedni pełnomocnik, wiceszef MON Tomasz Zdzikot, na początku kwietnia odszedł z resortu i został prezesem Poczty Polskiej.

cyberbezpieczeństwo - zdjęcie ilustracyjne / typographyimages; pixabay.com / Creative Commons CC0

Resort obrony opublikował dziś decyzję szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka, która ustanawia szefa SKW Macieja Materka na stanowisko Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Decyzja weszła w życie z dniem ogłoszenia.

Wcześniej funkcję tę pełnił wiceszef MON Tomasz Zdzikot. 3 kwietnia Poczta Polska poinformowała, że Zdzikot został nowym prezesem Poczty Polskiej. Dzień później Błaszczak podziękował na Twitterze Zdzikotowi za "świetną współpracę" - zarówno w MON, jak i wcześniej w MSWiA - i życzył mu powodzenia na nowym stanowisku.

W styczniu 2018 r. Maciej Materka został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa w MSWiA, pracował też w służbach specjalnych UOP, ABW i CBA.

Materka był m.in. pełnomocnikiem ds. kontroli przetwarzania danych osobowych w CBA od początku powstania tej funkcji w 2010 r. W połowie 2015 r. złożył wniosek o odejście ze służby pomimo, że ówczesny szef CBA Paweł Wojtunik pozytywnie wyrażał się o jego pracy w Biurze.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#SKW #MON #Tomasz Zdzikot #maciej materka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo