Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego zawieszona. Kard. Nycz przedstawił dwa powody

Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, ogłosił dziś zawieszenie terminu uroczystej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego do czasu ustania pandemii koronawirusa. Pierwotnie msza beatyfikacyjna zaplanowana była na 7 czerwca i odbyć miała się na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

youtube.com/Archidiecezja Warszawska (screenshot)

Dziś podczas briefingu prasowego kard. Nycz poinformował o zawieszeniu terminu beatyfikacji kard. Wyszyńskiego do czasu ustania pandemii koronawirusa. 

- Pierwszy powód to zdrowie i życie ludzi i troska o nie jest naszym obowiązkiem. Drugi powód jest taki, że kard. Wyszyńskiego był postacią wybitną i ludzie mają prawo uczestniczyć w tej uroczystości licznie. Teraz nie byłoby to możliwe, więc przekładamy beatyfikację na taki czas, by można byłoby ją zorganizować w Warszawie w sposób godny i uroczysty, a zarazem skromnymi środkami

- powiedział metropolita warszawski.

Kard. Nycz podkreślił, że decyzja o zawieszeniu zapadła za zgodą Stolicy Apostolskiej. Nowy termin mszy beatyfikacyjnej ma zostać ogłoszony "po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie".

3 października 2019 r., po trwającym 30 lat procesie beatyfikacyjnym, papież Franciszek zatwierdził dekret beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego. Kilka tygodni później, metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz, poinformował, że msza beatyfikacyjna odbędzie się 7 czerwca 2020 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#kard. Kazimierz Nycz #beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo