We wtorek prezydent wraz z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim spotkał się z sadownikami w Dylewie koło Grójca (woj. mazowieckie).

Duda zaznaczył, że jeszcze do końca nie wiadomo jak pod względem opadów deszczu i ewentualnej suszy będzie wyglądał ten rok. "Natomiast fakty są takie, że musimy spodziewać się tego, że może być sucho, oczywiście wszyscy liczymy na deszcze majowe, wszyscy liczmy na zmianę pogody" - mówił prezydent.

"Chcę zapewnić o jednym, jeżeli będzie susza, będzie także pomoc ze strony polskiego państwa. Tak jak powiedzieliśmy, rolnicy nie zostaną bez pomocy i będziemy czynili wszystko, żeby w każdej trudnej sytuacji ta pomoc do rolników dotarła"

- mówił Duda.

Ponownie zapewnił, że wszyscy rolnicy, którzy jeszcze nie otrzymali odszkodowań za zeszłoroczną suszę otrzymają te świadczenia.

"Ten proces ich wypłaty cały czas jest realizowany i będzie konsekwentnie realizowany także zapewniam, że te środki na wsparcia, na odszkodowania za zeszłoroczne straty wywołane suszą będą, a także, że w tym roku, jeżeli kogoś rzeczywiście susza dotknie, będzie mógł spodziewać się tego, że nie pozostanie bez wsparcia"

- zadeklarował prezydent.