Portal Niezalezna.pl opublikował list działaczy opozycji antykomunistycznej, którzy zwracają się do posłów Porozumienia o to, aby ci „zdali egzamin z dojrzałości publicznej”. To od postawy posłów Jarosława Gowina zależeć będzie, czy w Polsce odbędą się wybory prezydenckie zgodnie z obowiązującą konstytucją. 

- Oczywistym jest, że tej władzy wytknąć można potknięcia i błędy, ale także jej uczciwi krytycy zdają sobie sprawę, że alternatywa wobec niej jest fatalna

- czytamy w liście działaczy opozycji antykomunistycznej w czasie PRL. 

I właśnie do tego fragmentu odniósł się na Twitterze... jeden z członków Porozumienia. 

- Wraz z legendami Solidarności upominam, że "alternatywa jest fatalna"

- napisał Zbigniew Gryglas, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Warto podkreślić, że wiceminister Zbigniew Gryglas środowisko opozycji, która dziś próbuje zablokować możliwość wyborów, poznał "od podszewki". W 2015 roku dostał się do Sejmu z list... Nowoczesnej, czyli partii wchodzącej dziś w skład Koalicji Obywatelskiej. Po dwóch latach odszedł z tego ugrupowania, tłumacząc to różnicami światopoglądowymi i przeszedł do Porozumienia Jarosława Gowina. Teraz przychyla się do zdania legend Solidarności i staje po stronie obozu patriotycznego. Tylko czy to wystarczy, by przekonać posłów Porozumienia?