Aleksander Buksa w tym sezonie Ekstraklasy zagrał w 14 spotkaniach Białej Gwiazdy i chociaż na boisku spędzał średnio tylko 21 minut to już trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Grą nastoletniego napastnika Wisły Kraków zainteresowali się skauci Barcelony, ale również największych klubów Serie A - Interu Mediolan, AC Milan i Romy.

Zainteresowanie gigantów z Hiszpanii i Włoch młodym zawodnikiem potwierdził w rozmowie z TVP Sport agent piłkarza Marcin Kubacki:

Nie wiem skąd dziennikarze mają te informacje, ale mogę je potwierdzić. Nie chcę natomiast mówić o szczegółach i podbijać medialnego szumu, tym bardziej, że kluby sobie tego nie życzą. Fakty są takie, że Olek był obserwowany przez wiele klubów, nie tylko przez te wymieniane w prasie, i "wpadł im w oko".

Kubacki zaznaczył jednak, że trudno teraz przewidywać jak rozwinie się sprawa transferu. Szczególnie biorąc pod uwagę trudną sytuację we Włoszech związaną z pandemią koronawirusa. Kontrakt Wisły z Buksą jest jednak ważny tylko do stycznia 2021 roku. Jeżeli klub z Krakowa chce zarobić na jego sprzedaży to można spodziewać się, że do przenosin młodego piłkarza dojdzie w najbliższym czasie.

17 letni Aleksander Buksa zdążył już pokazać w Ekstraklasie spore umiejętności