Jak poinformował Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa, biuro będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. W tych samych godzinach działa infolinia pod numerami 12 616 71 77 12 341 85 62.

„Uruchamiamy biuro już teraz, tak aby osoby, które chcą zacząć załatwiać sprawy związane z przedłużeniem abonamentów mogły to zrobić, ponieważ od 4 maja wraca kontrola strefy płatnego parkowania oraz wraca pobór opłat”

- wyjaśnił.

Przedstawiciel ZDMK zaznaczył, że wszyscy ci, którzy mieli kupione abonamenty postojowe oraz zastrzeżone stanowiska postojowe w okresie zawieszenie strefy, otrzymają automatycznie (bez konieczności wizyty w biurze) ich przedłużenie o 49 dni, czyli o okres zawieszenia.

Rozwiązanie to dotyczy abonamentów obowiązujących w całym okresie zawieszenia strefy.

Jeżeli abonament w okresie zawieszenia funkcjonowania obszaru płatnego parkowania stracił ważność, zostanie on przedłużony proporcjonalnie o liczbę niewykorzystanych dni.

Od grudnia zeszłego roku w strefie płatnego parkowania w Krakowie obowiązują nowe wyższe stawki: w podstrefach A – 6 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę; w podstrefach B – 5 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania; a w podstrefach C – 4 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania.