Areszt za wyjazd z wirusem na zakupy. Wysoka kara dla mieszkanki powiatu wyszkowskiego

Karę dwóch miesięcy aresztu oraz nieokreśloną jeszcze "wysoką karę finansową" zasądzono wobec kobiety spod Wyszkowa, która będąc zarażoną koronawirusem wybrała się na zakupy do pobliskiego powiatu ostrołęckiego - poinformowała policja w Ostrołęce. Czynności sądowe w tej sprawie były prowadzone w formie wideokonferencji.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / AJEL

W miniony czwartek policjanci otrzymali informację, że w jednym z lokalnych sklepów na terenie powiatu ostrołęckiego może przebywać kobieta zarażona koronawirusem. Według ustaleń miała to być 54-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego, która z mężem wybrała się na zakupy. Na miejsce natychmiast pojechali ostrołęccy policjanci, którzy zachowując wszelkie środki ostrożności oraz środki ochrony rozpoczęli czynności. Szybko ustalono, że w sklepie przebywało 7 osób, natomiast nieodpowiedzialna kobieta została zatrzymana w drodze powrotnej przez policjantów z Wyszkowa. Wczoraj 54 - latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie specjalnie przystosowanym do przebywania w nim osób zarażonych koronawirusem - pisze portal eOstroleka.pl.

Decyzją sądu kobieta została aresztowana na dwa miesiące.

Po raz pierwszy wszystkie wykonywane czynności z osobą zarażoną koronawirusem łącznie z posiedzeniem sądu, dzięki systemom teleinformatycznym policji były prowadzone w formie wideokonferencji z siedziby ostrołęckich policjantów - podaje portal.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Wyszków #Kobylin #Ostrołęka #policja #sąd #koronawirus #zakupy #areszt

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo