Podczas sobotniej konferencji szef rządu i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowali o znoszeniu kolejnych obostrzeń dotyczących sportu. Zgodnie z drugim etapem poluzowania obowiązujących regulacji, od 4 maja otwarte zostaną m.in. boiska i korty tenisowe. W miejscach, w których można uprawiać sport na powietrzu będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób.

W swoim wpisie na Facebooku premier ocenił, że ścisła kwarantanna Polaków spełniła swoją rolę i wyhamowała rozwój epidemii, stąd rząd podejmuje decyzje dotyczące przywracania "normalności" w życiu społecznym i gospodarczym.

Robimy to bardzo ostrożnie, z uwzględnieniem wytycznych sanitarnych wypracowanych przez Ministerstwo Zdrowia i GIS. Dlatego podzieliliśmy odmrażanie polskiego sportu na pięć etapów

 - zapewnił Morawiecki.

Premier poinformował, że od 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać sześć osób, 29 maja odbędzie się pierwszy mecz PKO Ekstraklasy po wznowieniu rozgrywek, a 12 czerwca rozgrywki wznowi żużlowa Speedway Ekstraliga.

Szef rządu dodał, że wszelkie zmiany w tym harmonogramie będą uzgadniane z Ministerstwem Zdrowia i GIS.