Wyzwanie dla ministra klimatu

  

Firmy przemysłowe (m.in. koksownie) apelują do Michała Kurtyki, ministra klimatu, o pomoc w kwestii rozliczeń z uprawnień do emisji CO2. Zgodnie z prawem podmioty te są zobowiązane do nabycia odpowiedniej liczby jednostek, które następnie są umarzane. To często koszty liczone nawet w milionach złotych.

Problem w tym, że w sytuacji epidemii koronawirusa dla wielu firm wydatki z tego tytułu (obowiązek dotyczy wykupu jednostek za 2019 r.) mogą oznaczać poważne problemy finansowe, z bankructwem włącznie. Stąd resort klimatu powinien się zastanowić, czy istnieje jakakolwiek możliwość pomocy takim przedsiębiorcom. Tym bardziej że firmy te w razie bankructwa będą musiały zwolnić tysiące osób, którym – np. na Śląsku – trudno będzie znaleźć nową pracę. Tymczasem to właśnie firmy przemysłowe powinny być kołem zamachowym polskiej gospodarki.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts