Gróbarczyk: Przekop przez Mierzeję Wiślaną idzie zgodnie z planem

"Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną przebiega zgodnie z planem" - poinformował w piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Przekop Mierzei Wiślanej
By OpenStreetMap contributors, edited by User:Dwie szyszki - The background are edited OpenStreetMap tiles. The route is taken from the environmental impact assessment "Karta informacyjna przedsięwzięcia „Droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką G

Prace budowlane przy przekopie Mierzei Wiślanej trwają cały czas, zgodnie z harmonogramem. Termin zakończenia budowy i środki na tę inwestycję nie są w żaden sposób zagrożone

 - zapewnił w "Radiu Gdańsk" minister.

Gróbarczyk dodał, że kiedy dojdzie do poluzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, na teren budowy zostaną zaproszeni dziennikarze, by mogli zobaczyć postęp prac na miejscu.

Inwestycja pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską" obejmuje budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, budowę kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, nowy układ drogowy z ruchomymi stalowymi mostami, które umożliwiać będą przejazd nad kanałem przed śluzą i za śluzą, budowę sztucznej wyspy zlokalizowanej na Zalewie Wiślanym.

 

Kanał żeglugowy ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Docelowo ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4-4,5 m, długości do 100 metrów oraz do 20 metrów szerokości. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ma zakończyć się w 2022 r.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mierzeja Wiślana #przekop #Gdańsk #Radio Gdańsk #marek gróbarczyk #zalew wiślany #Zatoka Gdańska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo