Nawet pół miliona zakażonych? Burmistrz Bergamo przedstawił szokującą hipotezę

Burmistrz Bergamo Giorgio Giori w jednym z wywiadów stwierdził, że w prowincji Bergamo we Włoszech zakażonych koronawirusem mogło zostać nawet pół miliona osób. Jego zdaniem taki wniosek wynika z liczby zanotowanych tam zgonów. To kolejna teza przedstawiona w dniach, gdy we Włoszech kwestionowane są oficjalne dane podawane przez Obronę Cywilną na temat rozmiarów epidemii.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według statystyk Obrony Cywilnej potwierdzono dotąd ponad 187 tysięcy przypadków wirusa w ciągu dwóch miesięcy kryzysu. Zmarło ponad 25 tysięcy osób zakażonych. Jednak według naukowców liczba przypadków może być jednak kilka razy wyższa.

- Można wyobrazić sobie, że liczba osób zakażonych, także w lekki sposób, waha się od 400 do 500 tysięcy w prowincji Bergamo

- stwierdził Gori w wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej Sky Tg 24.

Burmistrz szczególnie dotkniętego epidemią miasta wyjaśnił, że teorię tę oparł na danych dotyczących liczby zgonów w porównaniu z latami poprzednimi. Jego zdaniem skoro liczba zgonów była znacznie wyższa, to o "wiele więcej osób" zakaziło się wirusem.

"La Repubblica" pisze z kole dziś, że wiele wskazuje na to, że liczba zmarłych w wyniku epidemii może być we Włoszech wyższa o około 10 tysięcy, w tym 7 tysięcy w samej Lombardii. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #lombardia #Bergamo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo