Koszalin: Koronawirus na oddziale chirurgii. Osiem osób zakażonych

Mamy sześciu pacjentów i dwie osoby z personelu zakażonych koronawirusem na objętym kwarantanną oddziale chirurgii ogólnej – poinformował rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Cezary Sołowij. To kolejne zakażenia w potwierdzone u przebywających w szpitalu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Chirurgia ogólna Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie została objęta kwarantanną 18 kwietnia po tym, jak u jednego z pacjentów wynik testów potwierdził zakażenie koronawirusem. Obejmuje ona 20 pacjentów i kilkanaście osób personelu, z których część jest w izolacji domowej. W niedzielę pobrano od wszystkich próbki do badań na COVID-19.

Dziś szpital poinformował o wynikach testów. "Na chirurgii ogólnej zakażonych koronawirusem jest sześciu pacjentów i dwie osoby z personelu" – podał Sołowij.

Dodał, że sytuacja na kardiologii objętej od 15 kwietnia kwarantanną nie zmieniła się. Tam u pacjentów testy nie potwierdziły zakażenia, a koronawirusa wykryto u czterech osób z personelu. Od personelu powtórnie pobrane zostały próbki.

Na oddziale chorób wewnętrznych, również od 15 kwietnia objętym kwarantanną, jest 12 zakażonych pacjentów. Jak podał Sołowij, szpital stara się przenieść ich na oddział zakaźny i do szpitala jednoimiennego w Szczecinie, aby rozpocząć ponowne uruchamianie oddziału chorób wewnętrznych.

Izolacja szpitalna i domowa dotyczy łącznie ok. 130 pacjentów i personelu oddziałów wewnętrznego i kardiologicznego. Szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie trzy oddziały pozostające w kwarantannie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #szpital #Koszalin

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo