Repolonizacja daje efekty

  

To, co jest wielką otuchą i nadzieją w sytuacji kryzysu związanego z epidemią koronawirusa, to stabilność sektora bankowego w Polsce. To fundament każdej gospodarki na świecie. To również potwierdzenie, że repolonizacja, będąca jednym z priorytetów rządu Zjednoczonej Prawicy, okazała się w 100 proc. trafiona.

Doskonale obrazuje to opublikowany w kwietniu br. ranking World’s Best Investment Banks 2020. Zwycięzcą nie tylko w Polsce, lecz także w Europie Środkowo-Wschodniej okazał się odkupiony przez skarb państwa od włoskiego UniCredit Bank Pekao. Zdetronizował w ten sposób rosyjski VTB Bank, który wygrał ranking w regionie rok wcześniej. Pekao wygrało, ponieważ odnotowało ostatnio przyrost klientów korporacyjnych aż o 24 proc. w porównaniu z dwoma ostatnimi latami.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts