Jak rozmawiać o Bogu z ateistą?

Coraz częściej w czasie towarzyskich dyskusji poruszane są tematy związane z wiarą. Książka Sławomira Zatwardnickiego pt. „Katolicki pomocnik towarzyski.

Coraz częściej w czasie towarzyskich dyskusji poruszane są tematy związane z wiarą. Książka Sławomira Zatwardnickiego pt. „Katolicki pomocnik towarzyski. Czyli jak pojedynkować się z ateistą” to praktyczny poradnik dostarczający nam argumentów w rozmowie z osobami podważającymi nasze poglądy na temat Boga.

- „Podobno jest Pan praktykującym katolikiem. To dziwne, przecież sprawia Pan wrażenie człowieka myślącego. Jak można w dzisiejszych czasach wierzyć w nieomylność papieża, w zmartwychwstanie Jezusa. Czy naprawdę uważa Pan, że antykoncepcja jest grzechem? Jeżeli już chce Pan wierzyć w Boga, to po co Panu Kościół? Przecież to umierająca, zdegenerowana instytucja”. Znacie to? Oczywiście, że znacie. Wiele razy musieliście się tłumaczyć ze swojego światopoglądu, czasem brakowało wam już argumentów. Książka ta to zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Miejcie ją zawsze pod ręką – czytamy na okładce książki.

Rzeczywiście tę książkę warto mieć pod ręką. Została ona przygotowana w taki sposób, aby w ciągu zaledwie kilku chwil można było znaleźć informacje na interesujący nas temat. Cała publikacja podzielona została na trzy zasadnicze części: Bóg, Kościół, Religia. Na końcu dołączony został bonus w postaci obszernego wyjaśnienia czym tak naprawdę jest ateizm. Po zapoznaniu się z jego treścią okazuje się, że nie każda osoba nazywająca się ateistą, jest nim w rzeczywistości.

Struktura książki jest bardzo przejrzysta, a język przystępny. Autor jest redaktorem portalu Opoka i publicystą i co najważniejsze dysponuje sporą wiedzą w temacie.

Każda część książki podzielona jest na krótkie rozdziały, który poruszają m.in. zagadnienia dotyczące dowodów na istnienie Boga, konfrontacji nauki i tradycji Kościoła, antykoncepcji i in vitro oraz relatywizacji życia religijnego.

Najważniejsze fragmenty zostały w przejrzysty sposób oznaczone i otagowane, a na końcu każdego rozdziału znajduje się zbiór wszystkich tagów dotyczących omawianego tematu oraz odesłanie do lektur wyjaśniających bardziej szczegółowo omawiane kwestie.

Książka Sławomira Zatwardnickiego to pozycja obowiązkowa dla każdego katolika. Osoby niewierzące także zachęcam do lektury, ponieważ znajdą tam odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań.

 

 Źródło:

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo