Jak rozmawiać o Bogu z ateistą?

  

Coraz częściej w czasie towarzyskich dyskusji poruszane są tematy związane z wiarą. Książka Sławomira Zatwardnickiego pt. „Katolicki pomocnik towarzyski. Czyli jak pojedynkować się z ateistą” to praktyczny poradnik dostarczający nam argumentów w rozmowie z osobami podważającymi nasze poglądy na temat Boga.

- „Podobno jest Pan praktykującym katolikiem. To dziwne, przecież sprawia Pan wrażenie człowieka myślącego. Jak można w dzisiejszych czasach wierzyć w nieomylność papieża, w zmartwychwstanie Jezusa. Czy naprawdę uważa Pan, że antykoncepcja jest grzechem? Jeżeli już chce Pan wierzyć w Boga, to po co Panu Kościół? Przecież to umierająca, zdegenerowana instytucja”. Znacie to? Oczywiście, że znacie. Wiele razy musieliście się tłumaczyć ze swojego światopoglądu, czasem brakowało wam już argumentów. Książka ta to zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Miejcie ją zawsze pod ręką – czytamy na okładce książki.

Rzeczywiście tę książkę warto mieć pod ręką. Została ona przygotowana w taki sposób, aby w ciągu zaledwie kilku chwil można było znaleźć informacje na interesujący nas temat. Cała publikacja podzielona została na trzy zasadnicze części: Bóg, Kościół, Religia. Na końcu dołączony został bonus w postaci obszernego wyjaśnienia czym tak naprawdę jest ateizm. Po zapoznaniu się z jego treścią okazuje się, że nie każda osoba nazywająca się ateistą, jest nim w rzeczywistości.

Struktura książki jest bardzo przejrzysta, a język przystępny. Autor jest redaktorem portalu Opoka i publicystą i co najważniejsze dysponuje sporą wiedzą w temacie.

Każda część książki podzielona jest na krótkie rozdziały, który poruszają m.in. zagadnienia dotyczące dowodów na istnienie Boga, konfrontacji nauki i tradycji Kościoła, antykoncepcji i in vitro oraz relatywizacji życia religijnego.

Najważniejsze fragmenty zostały w przejrzysty sposób oznaczone i otagowane, a na końcu każdego rozdziału znajduje się zbiór wszystkich tagów dotyczących omawianego tematu oraz odesłanie do lektur wyjaśniających bardziej szczegółowo omawiane kwestie.

Książka Sławomira Zatwardnickiego to pozycja obowiązkowa dla każdego katolika. Osoby niewierzące także zachęcam do lektury, ponieważ znajdą tam odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Katarzyna Lubnauer straci stanowisko w Nowoczesnej. Wiemy, kto może ją zastąpić

By Łukasz Kamiński - Sent to OTRS by Lubnauer MP office, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65072322 / Katarzyna Lubnauer

  

Jak ustalił portal Niezalezna.pl, dni Katarzyny Lubnauer na stanowisku szefowej Nowoczesnej są policzone. Działacze partii są niezadowoleni ze sposobu, w jaki następczyni Ryszarda Petru nią zarządza. Według naszych informacji działacze zaproponują na jej miejsce Adama Szłapkę.

Jak dowiedziała się Niezalezna.pl, w pierwszej połowie listopada Katarzyna Lubnauer pożegna się ze stanowiskiem szefowej. Na czele Nowoczesnej ma stanąć młodsze pokolenie - Adam Szłapka, który w wyborach parlamentarnych zdobył całkiem niezły wynik.

Według informacji naszego portalu, działacze partii nie są zadowoleni ze sposobu sprawowania władzy przez Katarzynę Lubnauer. Według nich następczyni Petru "topi Nowoczesną".

Przypomnijmy, że Adam Szłapka, który startował do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu, zdobył aż 51 951 głosów. To drugi najlepszy wynik w tym mieście, tuż za żoną prezydenta Poznania Joanną Jaśkowiak.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl