W czwartek, po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, będziemy mogli spodziewać się kolejnych informacji, jeśli chodzi o sprawy oświatowe - poinformował w środę w PR24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował wczoraj, że egzaminy 8-klasistów, egzaminy zawodowe i egzaminy dojrzałości mogą odbyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Dworczyk pytany o kolejne decyzje dotyczące otwarcia placówek oświatowych, odpowiedział, że precyzyjne terminy będą przekazywane w najbliższych dniach.

- Myślę, że jutro to będzie taki ważny dzień, po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego będziemy mogli spodziewać się kolejnych informacji, jeśli chodzi o sprawy oświatowe

 - powiedział szef KPRM.

- Monitorujemy tę sytuację. Czy to nastąpi, mówię o tej ewaluacji i dalszych rekomendacjach, na przełomie tego i następnego tygodnia czy troszkę później, nie chciałbym w tej chwili przesądzać - dodał.

Szef kancelarii premiera podkreślał, że poszczególne decyzje będą komunikowane po zasięgnięciu opinii ekspertów, wówczas gdy dalsze kroki będą zasadne do podjęcia.

- Perspektywa tych kilku dni wydaje się prawdopodobna, że właśnie będziemy mogli kolejne informacje w tej sprawie przekazać

- zaznaczył Dworczyk.

Do niedzieli 26 kwietnia, z możliwością przedłużenia, zamknięte pozostają szkoły, uczelnie, przedszkola i żłobki.