Siostry, które spadły z nieba w skafandrach medycznych

  

Dramatyczne doniesienia płynęły w ostatnich dniach z DPS-ów z różnych zakątków naszego kraju. Ekstremalnie trudna sytuacja dotknęła ośrodek w Bochni, w którym zarażeni byli pensjonariusze przewlekle chorzy psychicznie, ale też osoby z personelu.

Kiedy zabrakło rąk do pracy, z pomocą ruszyły siostry ze zgromadzenia sióstr dominikanek. Niemal „spadły one z nieba” staroście bocheńskiemu, który płacząc do słuchawki, prosił o pomoc. Jak ciężką, też fizycznie, pracę wykonują, opowiadał jeden z ratowników medycznych. Osiem godzin w specjalnych skafandrach, z zasłoniętymi ustami, narażone na agresję, bo osoby chore psychicznie są nieprzewidywalne, to gigantyczny wysiłek. Wtedy pomyślałem o hektolitrach pomyj wylewanych na osoby duchowne, o antyklerykalnych nagonkach, o pogardzie sączonej przez zwykłych ludzi i niektóre media. Liberalne „autorytety” wciąż snują opowieści o Kościele, który oblał egzamin w czasie epidemii. Postawa sióstr jest nie tylko najlepszą odpowiedzią na podobne głosy, ale jednym z piękniejszych świadectw prawdziwej wiary.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts