Już ponad 105 mld zł na "500 plus"

Polskie rodziny od czasu transformacji czekały na zbudowanie podstaw prawdziwej polityki rodzinnej; powstał program "Rodzina 500 plus", na który wydatkowano ponad 105 mld zł - powiedziała dziś europosłanka, była minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Beata Szydło, Elżbieta Rafalska
twitter.com/AndrzejDuda2020

Prezydent podpisał najważniejsze zobowiązanie społeczne. Zobowiązanie, że nie pozwoli, żeby ktokolwiek podniósł rękę na program "Rodzina 500 plus", bądź wydłużył wiek emerytalny, który z jego inicjatywy został przywrócony" - powiedziała Rafalska, na konferencji prasowej.

Podkreśliła, że "polskie rodziny od czasu transformacji czekały na zbudowanie podstaw prawdziwej polityki rodzinnej". "Taki program powstał. Na ten program już dzisiaj zostało wydatkowane ponad 105 mld zł, a 6,5 mln polskich dzieci z tego programu korzysta" - wskazała.

Rafalska wymieniła także inne działania, m.in. wprowadzenie programów: "Dobry start", "Mama 4 plus", czy podniesienie minimalnej emerytury.

"Entuzjazm, który towarzyszył wtedy, kiedy po raz pierwszy rodziła się w Polsce prawdziwa solidarnościowa polityka społeczna o charakterze propaństwowym, prorodzinnym i gospodarczym, on jest nam potrzebny do tego, żebyśmy z zapałem wracali do tej normalności"

- powiedziała.

Jak zaznaczyła, "to jeden z kandydatów na prezydenta, były minister (pracy i polityki społecznej - red.) Władysław Kosiniak-Kamysz wydłużał wiek emerytalny". "To wtedy dokonał się rozbiór otwartych funduszy emerytalnych" - podkreśliła Rafalska.

Jak mówiła, "niektórzy z kandydatów snują wizje wsparcia polskich rodzin, a niestety, wtedy, kiedy mieli wpływy, takiej polityki nie prowadzili". "My wprowadzaliśmy te programy przy wyższym bezrobociu niż ono było w 2020 r., w 2019 r., przy gorszym stanie finansów, bo uznaliśmy, że to są fundamentalne, najważniejsze wyzwania" - powiedziała Rafalska.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rodzina 500 plus #Elżbieta Rafalska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo