Wielkopolska: Nowy jednoimienny szpital zakaźny. Decyzja w trybie natychmiastowym

Opieka nad pacjentami wyłącznie z COVID-19 będzie sprawowana w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza – poinformował dziś na konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza będzie drugą placówką jednoimienną w Wielkopolsce. Pierwszą jest uruchomiony w marcu br. szpital im. Józefa Strusia w Poznaniu.

- Dziś w trybie natychmiastowym podjąłem decyzję o organizacji nowego szpitala jednoimiennego w Wielkopolsce. Moja decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa. Celem naszych działań jest ograniczenie rozprzestrzeniania się ognisk COVID-19

 – powiedział Mikołajczyk.

Wojewoda o swojej decyzji poinformował Ministerstwo Zdrowia, które dla szpitala zabezpieczyło 10 respiratorów. „W nowym szpitalu jednoimiennym do dyspozycji pacjentów będzie blisko 100 łóżek” – powiedział Mikołajczyk.

Obecnie w szpitalu w Wolicy przebywa 28 pacjentów, którzy w poniedziałek zostaną przetransportowani do innych placówek. Dyrektor szpitala Sławomir Wysocki poinformował, że pacjenci zostaną przewiezieni do trzech szpitali w Poznaniu, Ludwikowie i Chodzieży.

Według Wysockiego w nowym szpitalu może powstać 67 miejsc, z czego w najbliższym czasie 47 mają zająć osoby z ośrodka opieki długoterminowej Salus w Kaliszu.

- Tak więc do dyspozycji zostanie 20 wolnych miejsc

– powiedział.

Liczba w Wielkopolsce zakażeń koronawirusem przekroczyła tysiąc osób, zmarły 53 osoby, a 65 wyzdrowiało.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wolica #Kalisz #koronawirus #Wielkopolskie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo