Chcieli przeczekać epidemię... w jaskini. Teraz przejdą dwutygodniową kwarantannę

Sześcioro turystów planowało przeczekać epidemię koronawirusa w jaskini w pobliżu miasta Ryszikeś w północnych Indiach - poinformowała agencja AFP. Obcokrajowcy zostali przeniesieni do aśramu Swarg na dwutygodniową kwarantannę.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała AFP, dwie kobiety i czterej mężczyźni z Francji, USA, Ukrainy, Turcji i Nepalu mieszkali w jaskini od ogłoszenia ogólnokrajowej kwarantanny, która rozpoczęła się 24 marca.

- Zanim zaczęła się ogólnokrajowa kwarantanna, żyli w hotelu w okolicy Muni Ki Reti, ale przenieśli się do jaskini po tym, jak skończyły im się pieniądze

 - powiedział AFP Rajendra Singh Kathait z lokalnej policji.

- Mieli jednak trochę pieniędzy na jedzenie i inne rzeczy

 - zaznaczył, dodając, że po jedzenie do sklepów wysyłano Nepalczyka.

Turyści zostali przeniesieni do aśramu Swarg, który leży na przeciwległym brzegu Gangesu od jaskini, w której przebywali. W aśramie przejdą dwutygodniową kwarantannę.

Muni Ki Reti leży tuż obok miasta Ryszikeś, niewielkiej miejscowości słynącej ze szkół jogi. Ryszikeś stał się magnesem dla zagranicznych turystów po tym, jak w 1968 r. członkowie grupy The Beatles uczyli się tam medytacji transcendentalnej u guru Maharishiego. Ringo Starr ukończył w miejscowym aśramie komponowanie piosenki „Don’t Pass Me By”, a George Harrison doskonalił grę na sitarze, której uczył się od Raviego Shankara.

Według danych departamentu turystyki stanu Uttarkhand w mieście Ryszikeś pozostaje 700 turystów - część z nich woli przeczekać epidemię w tym miejscu i nie zdecydowała się na ewakuację z Indii.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Indie #jaskinia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo