Przewodnik historyczno-krajoznawczy: Śladami Armii Krajowej w Małopolsce

Ponad rok pracy, kilkanaście tras historycznych, piękne i zachwycające krajobrazy, a oprócz tego solidna dawka historii regionu. Wszystko to zebrane i oddane Czytelnikom w formie wydawnictwa przewodnikowego. Wspaniałe rodzinne wycieczki – pomysł na spędzenie wolnego czasu po zakończeniu epidemii koronawirusa.

Żołnierze 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, 1944 r.

Jak napisał jeden z redaktorów i szef Zespołu autorskiego, dr hab. Olgierd Grott, prof. UJ, kierownik Działu Historycznego Muzeum AK: 

Przewodnik skierowany jest do szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, poczynając od młodzieży szkolnej po seniorów, od pasjonatów historii po turystów niezorientowanych w skomplikowanych dziejach odwiedzanych terenów, od cywili, po wojskowych. Jednym słowem dedykowany jest osobom w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Dzięki bogatej treści, jak i przejrzystemu rozmieszczeniu tematów na stronach przewodnika można z niego korzystać w różnoraki sposób w zależności od pomysłów na spędzenie czasu w terenie.

Przewodnik w pasjonujący sposób pozwoli na zaplanowanie wspólnej, rodzinnej, lub samodzielnej wycieczki szlakami wyznaczonymi przez historyków Armii Krajowej, które mogą nie tylko zaskoczyć, ale przede wszystkim ująć wspaniałymi krajobrazami pięknego województwa małopolskiego.

 

 

 


Źródło: muzeum-ak.pl

#przewodnik AK #Małopolska #Muzeum AK #Kraków #koronawirus

Magdalena Łysiak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo