Polscy naukowcy polecą do USA? "Pandemia ustąpi, gdy pojawi się skuteczna szczepionka"

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem m.in. w sprawie współpracy instytutów badawczych Polski i USA w badaniach nad szczepionką i lekiem na koronawirusa. Strona amerykańska, mówił gość "Sygnałów Dnia" Katarzyny Gójskiej minister Krzysztof Szczerski, jest otwarta i gotowa na taką współpracę, więc "mam nadzieję, że polscy naukowcy będą mieli już niedługo dostęp do badań USA". - Są zaawansowane i to jest jeden z wiodących ośrodków poszukiwania tego ostatecznego remedium na pandemię, bo wiemy, że ona dopiero ustąpi, jak będziemy przekonani o tym, że jest skuteczna szczepionka i skuteczna terapia lekowa - dodał.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem m.in. odnośnie kwestii nowoczesnych, szybkich testów na koronawirusa, które Polska chce pozyskać z USA. Jak poinformowano, jest otwartość strony amerykańskiej na współpracę w dostarczeniu do Polski tych nowoczesnych testów. Kolejną z omawianych spraw była współpraca instytutów badawczych Polski i USA w badaniach nad szczepionką i lekiem na koronawirusa.

O szczegółach mówił gość Katarzyny Gójskiej minister Krzysztof Szczerski.

Ta rozmowa dotyczyła przede wszystkim współpracy w badaniach nad szczepionką i lekiem. Są wskazane przez polskie Ministerstwo Zdrowia dwa konkretne ośrodki badawcze, w których polscy naukowcy są zainteresowani, by pan prezydent nasze zainteresowania przekazał prezydentowi Trumpowi

- mówił Szczerski w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki.

Jak dodał, prezydent Duda spotkał się z odpowiedzią, że strona amerykańska jest otwarta i gotowa na taką współpracę, więc "mam nadzieję, że polscy naukowcy będą mieli już niedługo dostęp do badań USA".

Są zaawansowane i to jest jeden z wiodących ośrodków poszukiwania tego ostatecznego remedium na pandemię, bo wiemy, że ona dopiero ustąpi, jak będziemy przekonani o tym, że jest skuteczna szczepionka i skuteczna terapia lekowa

- dodał.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Sygnały Dnia #Katarzyna Gójska #Prezydent RP Andrzej Duda #Donald Trump #USA #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo