Kolejne zakażenia koronawirusem w kaliskim domu opieki długoterminowej

37 kolejnych pensjonariuszy Centrum opieki długoterminowej Salus zostało zakażonych koronawirusem – poinformował w niedzielę rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W sobotę do szpitala zakaźnego w Poznaniu przetransportowano dziewięciu ostatnich pensjonariuszy ośrodka opieki długoterminowej Salus w Kaliszu, zakażonych koronawirusem. Wcześniej wywieziono sześciu – brzmiał komunikat rzecznika prasowego wojewody wielkopolskiego Tomasza Stube.

Niedzielne wyniki wykazały, że koronawirusem zakażonych jest kolejnych 37 podopiecznych Salusa na kaliskim Zagorzynku.

Wszystko zaczęło się w ubiegły czwartek po zdiagnozowaniu koronawirusa u jednej z pacjentek. W centrum zamknięto 70 pensjonariuszy i 17-osobową kadrę, których poddano kwarantannie. W Salusie przebywają pacjenci starsi, schorowani, niewstający z łóżek, wymagający przewijania, karmienia i bliskiego kontaktu.

Od tamtego czasu pracujemy dosłownie całą dobę. Brakuje nam sił, jesteśmy osłabieni, jest nas za mało

– mówiła wówczas  dyrektor ośrodka Ewa Goździewicz.

Dodała, że wszyscy pracownicy centrum także zostali zakażeni.

W środę wojewoda wielkopolski podjął działania w celu zabezpieczenia opieki medycznej i pielęgnacyjnej dla podopiecznych ośrodka opiekuńczego.

W sobotę zakażonych pacjentów wywieziono do szpitala w Poznaniu, a do pracy w Salusie wojewoda skierował 17 pielęgniarek oraz pięciu opiekunów.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#dom opieki #Kalisz #koronawirus #epidemia #pandemia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo