Zła nowina dla opozycji nadchodzi z Korei

  

Mimo pandemii Korea Południowa odnotowała rekordowy udział w wyborach parlamentarnych – frekwencja była najwyższa od 28 lat i wyniosła 66,2 proc. W dodatku większość głosów oddano na partię rządzącą. Wyborcy uznali, że nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę. Zwyciężyła rządząca centrolewica i uzyskała nawet absolutną większość w parlamencie, której do tej pory nie miała.

Koronawirus daje rządzącym pewne przywileje, ale tak to już bywa, że wpływ na wybory mają nie tylko nastroje społeczne, lecz także pogoda czy właśnie zagrożenia. Chodzi jednak o wygraną demokracji, którą u nas opozycja wyciera sobie twarz, ale traktuje wyjątkowo egoistycznie i bardziej niż na Korei Południowej chce się wzorować na… Korei Północnej. W Korei akt wyborczy chroniono nakazem noszenia maseczek, zachowania odległości, odkażania rąk przy wejściu i wyjściu z lokali wyborczych, zakładania rękawiczek, a nawet mierzenia temperatury. Osobny czas głosowania wyznaczono dla wyborców w kwarantannie. Tymczasem u nas ci, którzy najgłośniej krzyczą o demokracji, robią wszystko, by do wyborów, które są jej fundamentem, nie dopuścić.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts