Histerią zagłuszyć projekt obywatelski

  

Zanim w mediach przebiła się treść obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, w sieci zahuczało od oburzenia celebrytek moralizatorek i feministek. Już samo jego przedłożenie pod obrady Sejmu wywołało ich wściekłość, bo to atak na kobiety.

Do cenzury debaty nad projektem zaczęły nawoływać te same osoby, które do niedawna tak zaciekle walczyły o demokrację i wolność. Absurd gonił niewiedzę, szaleństwo ścigało się z głupotą. A to twierdzono, że całkowicie zakazuje aborcji, a to że dopuszcza do zabijania kobiet, nakazuje kobietom rodzić dzieci z gwałtu. W końcu że rząd dyskusją nad projektem chce wyłącznie przykryć swoje błędy. Większość feministek obowiązkowo zestawiała prace nad propozycją nowelizacji z czasem epidemii, próbując prymitywnie zagrać na uczuciach Polaków. Wyszydzić, zakrzyczeć, zohydzić, wywołać histerię... Środowiska proaborcyjne zdają sobie sprawę, że tylko takimi metodami mogą skutecznie agitować w sprawie aborcji. Merytoryczna dyskusja skazałaby je bowiem na intelektualną kompromitację, którą wciąż ujawniają, powielając „oczywiste oczywistości” o prawie decydowania kobiet o własnym ciele.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts