Kwarantanna ma też plusy. Zanieczyszczenie powietrza w europejskich miastach spadło o połowę!

Zdjęcia satelitarne wykazały, że w wielu europejskich miastach ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa zanieczyszczenie powietrza dwutlenkiem azotu spadło o około połowę - podała w czwartek Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Zdjęcia wykonane przez europejskiego satelitę Sentinel-5P dowodzą, że od 13 marca do 13 kwietnia, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, stężenie dwutlenku azotu w Paryżu spadło o 54 proc., w Rzymie o 49 proc., w Madrycie o 48, a w Mediolanie o 47 procent.

Dwutlenek azotu jest wytwarzany przez samochody, elektrownie i inne zakłady przemysłowe; ma bardzo niekorzystny wpływ na ludzki organizm i powoduje choroby układu oddechowego

- poinformowała ESA w swoim komunikacie.

Badania nad wpływem spowolnienia gospodarczego, związanego z pandemią, na środowisko prowadzi Królewski Holenderski Instytut Meteorologiczny (KNMI), który zamierza wykorzystać dane dotyczące okresu kwarantanny do dalszych analiz zanieczyszczenia powietrza.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#zanieczyszczenie #smog #epidemia #Europa #Paryż #Rzym #Madryt #MEdiolan #Europejska Agencja Kosmiczna #koronawirus #kwarantanna #ograniczenia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo