Szpital w Koszalinie: Dwaj pacjenci i lekarz zakażeni koronawirusem

U dwóch pacjentów oddziału chorób wewnętrznych i u lekarza z kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie testy na obecność koronawirusa w środę dały wynik pozytywny. W obu oddziałach wstrzymano przyjęcia. Pozostaje w nich ok. 60 pacjentów i co najmniej kilkanaście osób z personelu – poinformował rzecznik lecznicy.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W środę 15 kwietnia po godz. 17.00 rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan podała, że trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem to mężczyźni z powiatu koszalińskiego. Z informacji potwierdzonych przez rzecznika Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Cezarego Sołowija wynika, że dwóch z nich to pacjenci oddziału chorób wewnętrznych. Jeden jest lekarzem z kardiologii i przebywa na kwarantannie domowej. "Ich stan jest dobry" – powiedział Sołowij.

Na obu oddziałach przebywa, jak podał Sołowij, około 60 pacjentów i co najmniej kilkanaście osób z personelu szpitala.

- W związku z potwierdzonymi zakażeniami wstrzymaliśmy przyjmowanie pacjentów na oba oddziały. O decyzji poinformowaliśmy m.in. pogotowie ratunkowe i SOR

 – powiedział rzecznik szpitala.

Dodał, że od większości pacjentów i osób z personelu przebywających na oddziałach pobrane zostały wymazy do badań na obecność koronawirusa. "Nikt dziś nie opuści szpitala" – poinformował Sołowij. Jednocześnie zaznaczył, że trwa dochodzenie epidemiologiczne. Ustalane są osoby z kontaktu, w tym spoza szpitala.

Zaznaczył, że w czwartek 16 kwietnia mają być podejmowane decyzje m.in. co do czasu trwania kwarantanny na oddziałach.

Dotychczas w Zachodniopomorskiem SARS-CoV-2 potwierdzono u 217 osób. Dwie osoby zmarły.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Koszalin #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo