Dobowa liczba zgonów spadła, ale nieznacznie. W stanie Nowy Jork wciąż trudna sytuacja

752 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork - poinformował gubernator Andrew Cuomo. Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w tym stanie to 11 586.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Dzisiejsze dane oznaczają nieznaczny spadek dobowej liczby zgonów. Raport z poprzedniego dnia mówił o 778 przypadkach śmiertelnych.

Cuomo powiedział, że liczba osób hospitalizowanych wzrosła o 2253 i obecnie wynosi 18 335. Poprzedni bilans mówi o 1649 osobach, które w ciągu doby trafiły do szpitali. Mimo to gubernator podkreślił, że system opieki zdrowotnej w jego stanie ustabilizował się na tyle, że może wspomóc inne stany respiratorami i już wysłał 100 takich urządzeń do Michigan i 50 do Maryland.

Gubernator przedstawił także ogólny zarys planu przywracania działalności przedsiębiorstw, które z powodu pandemii musiały ją wstrzymać. Podkreślił, że najpierw zaczną otwierać się firmy najbardziej istotne dla gospodarki oraz te, w których ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji jest najmniejsze.

We wtorek Cuomo sygnalizował, że "restartowanie gospodarki" musi być przeprowadzone w sposób inteligentny i metodyczny, aby nie zaprzepaścić korzyści płynących z kwarantanny, która - jak podkreślił - doprowadziła do ograniczenia rozwoju epidemii. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #USA #Nowy Jork

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo